Wallwasher Aydınlatma

Wallwasher Aydınlatma Nedir?

Özellikle tarihi ve büyük binalarda kullanılan, binaların dış cephelerini farklı renklerle ya da tek renkle aydınlatan LED sistemine wallwasher aydınlatma denir. Yapıların gece daha estetik görünmesine yardımcı olur.

Wallwasher aydınlatma armatürleri günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Şık ve estetik görünümünün yanı sıra düşük enerji tüketmesi de tercih edilebilirliğini arttırmaktadır.

Wallwasher Aydınlatma Nerelerde Kullanılır?

Wallwasher aydınlatma tarihi binalarda yapıya zarar vermeden kurulabilmesi sayesinde en çok tercih edilen sistemlerden biri haline gelmiştir. Bunun dışında özellikle belediye binaları, restoranlar, hastaneler, alışveriş merkezleri ve büyük sitelerde oldukça fazla tercih edilmektedir.

Wallwasher kelime anlamı duvar yıkamadır. Bu duvar yıkama, duvarın belli bir bölgesine verilen ışık yerine aydınlatma armatürleriyle belirli bir açıdan yüksek doygunlukla başlayıp, kaynaktan uzaklaştıkça açılan renklerle sağlanmaktadır.

Projenize uygun wallwasher seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

LED armatürlerin güç seçenekleri; aydınlatacağınız alanın metrekaresine uygun olarak seçilmelidir. 1 m² alanın aydınlatılmasında en uygunu 36W güç kullanılmalıdır. Voltaj olarak 220V ya da 110 V ile çalışması uygundur.

Wallwasherlar genellikle dış mekânlarda kullanıldığı için her türlü hava koşuluna dayanıklı olarak üretilmektedir. Tek renk seçenekli wallwasherlar olduğu gibi RGB olarak da bulunmaktadırlar. Aydınlatacağınız alan için dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise renk sıcaklığıdır. Özellikle beyaz renk aydınlatması yapılacak alanlarda soğuk beyazdan, sıcak amber rengine kadar renk skalası bulunmaktadır.

Wallwasher Konumu Nasıl Olmalıdır?

Wallwasher armatürlerinin konumlandırılma açısına göre aydınlatma mesafesi değişmektedir.

Işık açısının 10° olarak ayarlanması aydınlatma mesafesini 35 metreye kadar uzatabilmektedir.

Işık açısının 35° olarak ayarlanması, aydınlatma mesafesi 20 metreye kadar uzatabilmektedir.

Işık açısının 60° olarak ayarlanması, aydınlatma mesafesi 11 metreye kadar uzatabilmektedir.

Işık açısının 90° olarak ayarlanması ise, aydınlatma mesafesi 9 metreye kadar uzatabilmektedir.

Wallwasher aydınlatmalar projenize özel olarak üretilmektedir. Uygun fiyatlı çözümler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul İkitelli’de bulunan merkez ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Garanti Koşulları

Kullanımınıza uygun olarak belirlenen wallwasher aydınlatma seçeneklerimize 2 yıl garanti hizmeti sunmaktayız.

İhtiyacınıza uygun çözümü bulmak, wallwasher aydınlatma modelleri ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve destek alabilirsiniz.

 

 

 

Hakkımızda

Mesaj Gönderin

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.