Mimari Yönlendirme

Mimari Yönlendirme Tabelaları Nedir?

Günlük hayatta sürekli karşılaşılan tabelalar mimari yönlendirme tabelalarıdır. Bu tabelalara aynı zamanda işaret tabelaları da denilmektedir. İç ve dış mekânlarda kullanılan, ortak kullanım alanları, acil çıkış noktaları gibi yerleri gösteren tabelalar yönlendirme ve ikaz levhalarıdır.

Mimari Yönlendirme Tabelaları Nerelerde Kullanılır ve Neden Önemlidir?

Mimari yönlendirme tabelaları genel olarak kalabalık ve bilinmeyen lokasyonlarda kişileri gitmek istedikleri noktaya ulaştırmayı sağlayan tabelalardır. Binaların içerisinde yer aldığı gibi dış mekânlarda da kullanılmaktadır. Yönlendirme tabelaları metal, ahşap, vinil, pleksi gibi birçok farklı materyallerde üretilmektedir.

Yönlendirme tabelaları, dikkat çekici, basit ve anlaşılabilir tasarımlarda yapılmalıdır. Özellikle hastanelerde, havaalanlarında ve kamu kuruluşlarında kullanılmaktadır. Ve her şirkette acil çıkışları, toplanma alanlarını gösteren yönlendirme levhaları kullanılması zorunludur. Ayrıca, kapı isimlerini, katları, birimleri, giriş çıkışları gösteren tabelalar da yönlendirme tabelaları kategorisine girmektedir. Yönlendirme tabelaları genel olarak düzen sağlamaktadır.

Mimari Yönlendirme Tabelalarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yönlendirme levhaları, dayanıklı ve uzun ömürlü materyallerden üretilmelidir. Kaliteli bir baskı kullanılmalıdır.

Mimari yönlendirme tabelalarında marka kimliği göz önünde bulundurularak tasarım tercihi yapılmalıdır. Hastane, kamu kuruluşu, belediye binaları gibi yerlerde bulunan yönlendirme levhaları standartlaştırılmıştır.

Yönlendirme tabelaları projenize özel olarak üretilmektedir. Mimari yönlendirme tabelası örnekleri görmek ve uygun fiyatlı çözümler için bizimle iletişime geçebilir, İstanbul İkitelli’de bulunan merkez ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Hakkımızda

Mesaj Gönderin

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.