İç Mekan (Indoor) LED Ekran

İç Mekan (Indoor) Led Ekranlar

İç Mekan (indoor) Led Ekranlar, gün ışığını almayan kapalı mekanlarda uygulanmaktadır.

İç mekan (indoor) led ekranlar, görüntü kaliteleri yüksek ve ışık şiddetleri dış mekan led ekranlara göre düşük olan ekranlardır. Bu sayede iç mekan (indoor) led ekranlar yakın mesafeden izlense dahi ışık gözünüzü almaz ve net bir görüntü elde edebilirsiniz. İç mekan led ekran seçiminizi yaparken yakın mesafeden net bir görüntü elde etmek istiyorsanız, yenileme hızı yüksek bir iç mekan (indoor) led ekran tercih etmelisiniz.

Net bir görüntü kalitesi elde etmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli teknik özelliklerden bir tanesi de led piksel aralığıdır. Led piksel aralığını belirlerken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan bir tanesi led ekranın izleneceği minimum mesafenin tespit edilmesidir. Konuyu netleştirmek adına bir örnek verecek olursak, iç mekanınıza koymak istediğiniz led ekran minimum 3 metre mesafeden izlenecek ise P3 led ekran koymanız sizin için hem görüntü kalitesi hem de maliyet açısından en ideal seçim olacaktır. Firma imajı ya da daha farklı sebeplerle mekanınızda daha kaliteli bir görüntü istediğiniz taktirde, led piksel sayısı daha fazla olan P2 veya P2,5 gibi bir led ekranda koyabilirsiniz. Led panelde, piksel aralığı azaldıkça piksel sayısı artacaktır. Dolayısıyla daha yakından net bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu sebeple minimum izleme mesafesini tespit ederek piksel aralığınızı yani led modülünüzü belirlemeniz gerekmektedir. İç mekan (indoor) led ekranlarda genellikle P2, P3, P4, P5 ve P6 piksel aralıklı led ekranlar tercih edilmektedir.

İç mekan (indoor) led ekranlar, düz zeminlerde uygulandığı gibi düz olmayan zeminlerde de uygulanabilmektedir. Led ekran koymak istediğiniz alan oval ya da yuvarlak ise, alanınıza özel curved (flexible) led modüller kullanarak, yerinize özel kasa ile istediğiniz görüntü kalitesini elde edebilirsiniz.

Forza Dizayn led ekran çeşitleri 2 sene garantili olup ekran kasalarımız ise 10 yıl garantilidir. Garanti süresini uzatmak için farklı garanti paketlerimiz de bulunmaktadır.

Sizin için en ideal iç mekan (indoor) led ekranı belirlemek için Forza Dizayn’ın uzman kadrosundan destek isteyebilirsiniz.

Hakkımızda

Mesaj Gönderin

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.