Dekota Fotoblok Baskı

Dekota Baskı Nedir, Fotoblok Baskı Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Özellikle grafik tasarım ve fotoğraf sunumlarında kullanılan baskı çeşidine dekota baskı denilmektedir. Sunum ile zemin arasında kalın bir tabaka olarak yer almaktadır. Dekota malzeme aynı zamanda mimarlık sınıflarında maket yapmak için kullanılan bir malzemedir.

Baskının yapıldığı zemini daha sağlam ve daha dik bir şekilde kalmasına yardımcı olan malzemedir. İç mekânlarda dekorasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır. Dekotalar, PVC köpük ya da forex olarak da bilinmektedirler. Oldukça hafif bir malzemedir. Köpük yapıda olduğu için sert PVC malzeme baskılarına göre daha ekonomiktir fakat aynı derecede dayanıklıdır.

Fotoblok ise alüminyum köpükten elde edilen dayanıklı bir malzemedir. Baskılar üzerine laminasyon tekniği uygulandığı için oldukça dayanıklı bir malzemedir ve baskılarınız silinmez.

Dekota baskı iç ve dış mekânlarda kullanılabilirken fotoblok baskı yalnızca iç mekânlarda kullanıma uygundur. Kullanım seçeneğinize göre ayaklı fotoblok ya da ayaksız fotoblok olarak tercih edebilirsiniz.

Özellikle uygulama kolaylığı ve düşük maliyeti sebebiyle tercih edilen dekota baskı, çoğunlukla folyo uygulanamayan alanlarda kullanılmaktadır. Dilediğiniz kalınlık ve ölçüye uyarlanabilen dekota baskı ve fotoblok baskı UV baskı ile uygulanmaktadır.

Dekota baskı projenize özel olarak üretilmektedir. Dekota levha baskı örneklerini görmek ve uygun fiyatlı çözümler için bizimle iletişime geçebilir, İstanbul İkitelli’de bulunan merkez ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hakkımızda

Mesaj Gönderin

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.