Curve LED Ekran

Curve Esnek (Flexible) Led Ekranlar

Curve Esnek (Flexible) Led Ekranlar, özellikle düz olmayan zeminlerde uygulanmak üzere esnek (flexible) materyallerden üretilen led ekranlardır. Flexible (esnek) led modüllerin hem iç mekan hem de dış mekanda kullanılabilecek farklı modelleri bulunmaktadır.

İç mekan curve esnek led ekranlar, görüntü kaliteleri yüksek ve ışık şiddetleri dış mekan curve led ekranlara göre düşük olan ekranlardır. Bu sayede iç mekan curve esnek led ekranları yakın mesafeden izleseniz dahi ışık gözünüzü almaz ve net bir görüntü elde edebilirsiniz. İç mekan led ekran seçiminizi yaparken yakın mesafeden net bir görüntü elde etmek istiyorsanız, yenileme hızı yüksek bir iç mekan curve esnek led ekran tercih etmelisiniz.

Dış mekan curve esnek led ekranlar, hem ışık şiddetleri hem de görüntü kaliteleri yüksek olan led ekranlardır. Bu özellikleri sayesinde dış mekan curve esnek led ekranları çok uzak mesafeden izleseniz bile net bir görüntü elde edebilirsiniz. . Dış mekan curve esnek led ekran seçiminizi yaparken uzak mesafeden net bir görüntü elde etmek istiyorsanız, yenileme hızı yüksek bir dış mekan curve esnek led ekran tercih etmelisiniz.

Curve Esnek (Flexible) led ekranınızdan net bir görüntü kalitesi elde etmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli teknik özelliklerden bir tanesi de led piksel aralığıdır. Led piksel aralığını belirlerken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan bir tanesi led ekranın izleneceği minimum mesafenin tespit edilmesidir. Konuyu netleştirmek adına bir örnek verecek olursak, dış mekanınıza koymak istediğiniz led ekran minimum 5 metre mesafeden izlenecek ise P5 led ekran koymanız sizin için hem görüntü kalitesi hem de maliyet açısından en ideal seçim olacaktır. Firma imajı ya da daha farklı sebeplerle mekanınızda daha kaliteli bir görüntü istediğiniz taktirde, led piksel sayısı daha fazla olan P4 veya P3 gibi bir led ekranda koyabilirsiniz. Led panelde, piksel aralığı azaldıkça piksel sayısı artacaktır. Dolayısıyla daha yakından net bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu sebeple minimum izleme mesafesini tespit ederek piksel aralığınızı yani led modülünüzü belirlemeniz gerekmektedir. Curve Esnek (Flexible) led ekranlarda genellikle P2, P3, P4, P5, P6 ve P8 piksel aralıklı led ekranlar tercih edilmektedir.

Dış mekan curve esnek led ekranlarda kullanılan tüm ürün özelliklerin açık hava şartlarına uyumlu olmasına gerekmektedir. Led Modül, trafo, alıcı (receiver) ve gönderici (sender) kartlar gibi bütün malzemeler açık hava koşullarına uygun IP derecelerinde olmalıdır.

Forza Dizayn led ekran çeşitleri 2 sene garantili olup ekran kasalarımız ise 10 yıl garantilidir. Garanti süresini uzatmak için farklı garanti paketlerimiz de bulunmaktadır.

Sizin için en ideal Curve Esnek (Flexible) Led Ekranı belirlemek için Forza Dizayn’ın uzman kadrosundan destek isteyebilirsiniz.

 

Hakkımızda

Mesaj Gönderin

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.