İnşaat Yönlendirme Tabelası

İnşaat Yönlendirme Tabelası Nedir, Ne İşe Yarar?

İnşaat alanlarında uyarıcı ve bilgilendirici şantiye tabelası kullanılması zorunludur. Genellikle şantiye girişinde bulunur ve üzerinde inşaatı yapan firmaya ait bilgiler, ruhsat bilgileri, yapılan konut türü, lokasyonun parsel bilgileri ve inşaatın krokisinin bulunduğu uyarıcı ve bilgilendirici tabelalardır.

İnşaat levhaları sadece şantiye girişindeki tabelalardan ibaret değildir. İnşaat bölgesi içerisinde çalışanların güvenliği ve iş güvenliği için hazırlanan, olası kazaları önlemek için yerleştirilmiş şantiye uyarı levhaları da bunlara dâhildir.

İnşaat Yönlendirme Tabelası Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

İnşaat uyarı levhaları seçimindeki en önemli husus görülebilir bir yükseklikte ve okunaklı yazıları üzerinde barındırabilecek büyüklükte olmasıdır. Harf puntoları, yazı fontları, görsel büyüklükleri tabelanın boyutuna ve uzaklığa oranla ayarlanmalıdır.

En çok tercih edilen türü metal ayaklar üzerine yine metal, alüminyum, demir, sac ve paslanmaz çelik şantiye tabelası şeklidir. Ancak vinil ya da plastik zemin üzerine dijital baskı yöntemiyle de inşaat uyarı levhaları hazırlanmaktadır.

İnşaat tabelaları genellikle levha şeklinde olması nedeniyle rüzgârı çok fazla tutmaktadır. Montaj aşamasında tabelanın boyutları ve konumu dikkate alınarak sağlamlık testi yapılmalıdır.

İnşaat tabelaları projenize özel olarak üretilmektedir. İnşaat yönlendirme tabelası örnekleri görmek ve uygun fiyatlı çözümler için bizimle iletişime geçebilir, İstanbul İkitelli’de bulunan merkez ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Hakkımızda

Mesaj Gönderin

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.