Folyo Owv Baskı

Folyo OWV Baskı Nedir?

Folyo OWV baskı, one way vision kısaltmasıdır, binaların dış yüzeyinde bulunan camlara yapılan delikli folyo giydirmesidir. Baskılı malzeme türleri arasında en çok kullanılan dijital baskılı folyo yani OWV baskıdır. Delikli folyo yapışkan bir yapıya sahiptir. Bu sebeple bütün düz ve temizlenmiş yüzeylere yapışabilen bir malzemedir. Büyük ebatlarda çok rahat bir şekilde basılabilen Delikli folyo baskı oldukça ekonomik bir reklam iletişim yöntemidir. Folyo Baskı üzerine laminasyon tekniği uygulanarak çizilme ve yıpranmalara karşı baskının daha dayanıklı hale getirilmesi sağlanır.

One way vision kaplama hafif şeffaf yapıya sahip olduğu için küçük detaylı baskılar çok fazla tercih edilmemelidir. Folyo baskı cam üzerine solvent baskı ya da UV baskı ile uygulanır. Uygulanacağı alan büyük bir cam ise şeffaf folyo baskı ile de basılabilmektedir.

Folyo baskı kullanılacağı alana ve süreye göre uzun süre dayanacak şekilde ya da kısa süreli kullanımda çıkarıldıktan sonra yapışkan iz bırakmayacak şekilde tasarlanabilmektedir.

One Way Vision Nerelerde Kullanılır, Avantajları Nelerdir?

Genellikle büyük cam yüzeylerde kullanılır, cam ile kaplı binalar, cam kapılar, mağaza vitrinleri gibi alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Büyük binalara kaplanan yapışkanlı folyo baskı güneş ışığını hafifçe kırması sayesinde kullanım kolaylığı sağlar, aynı zamanda içeriden dışarısı görünürken seçeneğe göre dışarıdan içerisi görünmeyecek şekilde üretilebilmektedir. Baskı folyosu yapışkanının dayanıklılığı görsel kalitesini etkilemektedir. Yapışkan ne kadar dayanıklıysa baskı da o kadar kaliteli olmaktadır. Genellikle dış cephe kaplamasında tercih edildiği için hava koşulları göz önünde bulundurularak kaliteli baskı tercih edilmesi uygun olmaktadır.

Folyo OWV Baskı projenize özel olarak üretilmektedir. Yapışkanlı kâğıt baskı örneklerini görmek ve uygun fiyatlı çözümler için bizimle iletişime geçebilir, İstanbul İkitelli’de bulunan merkez ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hakkımızda

Mesaj Gönderin

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.