Videowall

Videowall Nedir?

İki ya da daha fazla endüstriyel ekranın birleştirilmesiyle oluşturulan LCD ve LED teknolojisine sahip, dikdörtgen, kare ya da daha farklı şekillerde konumlandırılabilen ekranlar bütünüdür. İstenilen boyutta yapılabilmesi ile sınırsın kullanım olanağı sunar.

Videowall ile yayınlanan içerikler daha etkileyici ve dikkat çekicidir. Operasyon kolaylığı sağlamasının yanı sıra, yeni nesil teknoloji ile oluşturulmuş prestijli bir iletişim kanalıdır.

Videowall ekranları ince çerçeveye sahiptir. Tek ekran gibi kullanılabiliyor olmasının yanı sıra farklı ekranlarda eş zamanlı olarak farklı görüntüler oynatılabiliyor.

Videowall Ekran Özellikleri Nelerdir?

Uzaktan ve tek bir merkezden yönetilebilirler. Genellikle 46” ya da 55” boyutlarında ekranların bir araya gelmesiyle oluşurlar. Çözünürlük ve parlaklıkları diğer led ekran çözümlerine ya da projektörlere göre daha yüksektir. Bu sayede iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedirler. Sistemlerine özel soğutma mekanizmasına sahiptir.

Videowall Çeşitleri Nelerdir, Nerelerde Kullanılmalıdır?

Videowall çözümleri genellikle oteller, havaalanları, stadyumlar ve spor tesisleri, hastaneler, televizyon stüdyoları, kontrol odaları, bankalar, defile ve sergiler, fuarlar, satış ofisleri, restoran ve mağaza zincirleri gibi farklı sektörlerde kullanılmaktadır.

Standart Videowall

Kare ya da dikdörtgen formlarında kullanılan ekranlara standart videowall denir. 2x2 boyutlarından başlayarak daha büyük formlara kadar oluşturulabilir. Kaynaktan gelen görüntüyü senkronize olarak paylaşır ve tek ekran gibi çalışır. Genellikle belirli bir duvarı kaplamak için kullanılır.

Cubewall

Cubewall oluşturulurken kullanılan bütün ekranlar çerçevesizdir. Uzun süreli kullanım avantajı ile en çok tercih edilen videowall modellerinden biridir.

Art Videowall

Belirli bir alanı tamamen kaplamak yerine özel olarak tasarlanan, tasarımcının yaratıcılığına bağlı olarak ekran dizilimi yatay, dikey ya da çapraz formlarda değişebilen ekran türüne art videowall denir.

Seçilen ekranların hepsi aynı boyutta olabileceği gibi farklı boyutlarda da olabilmektedir. Projedeki ekranların bazıları dik bazıları yatay kullanılabilmektedir. Genellikle marka kimliğini yansıtmak, öne çıkarmak isteyen firmalar tarafından tercih edilir.

Menu Board Videowall

Birden fazla içeriği sistematik olarak son kullanıcıya ulaştırmayı sağlayan videowall çözümleridir. Ekranlar birleşik olarak yerleştirilebileceği gibi tekli, yatay ya da dikey olarak yerleştirilebilmektedir. Özellikle restoranlarda ve cafelerde menü içeriklerinin kolayca görüntülenebilmesi kampanyaların duyurulabilmesi amacıyla kullanılır.

Scada Videowall

Diğer videowall çeşitlerine göre daha kapsamlıdır. Veri tabanlı kontrol ve izleme olanağı sağlar. Bir işletme içerisinde bulunan tüm kontrol cihazlarından gelen verileri tek ekrandan yansıtır. Özel şirketler, kamu şirketleri, oteller ve süpermarketler gibi işletmelerin tercih ettiği sistemdir.

LED Videowall

Çoğunlukla dış mekânlarda ve ışığın yoğun olarak yansıdığı ortamlarda uygulanan videowall çözümleridir. Ekranda yayınlanan bilgiler ve reklamlar çok net olarak gözükebilmektedir.

Garanti Koşulları

Kullanımınıza uygun olarak belirlenen tüm Videowall seçeneklerimize 2 yıl, ekran kasalarımıza ise 10 yıl garanti hizmeti sunmaktayız.

İhtiyacınıza uygun çözümü bulmak, videowall modelleri ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve destek alabilirsiniz.

762

 

 

 

Hakkımızda

Mesaj Gönderin

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.