Dış Mekan (Outdoor) LED Ekran

Dış Mekan (Outdoor) Led Ekranlar

Dış mekân LED Ekran tüm hava muhalefetlerine uygun ekranlardır. Yüksek parlaklık seviyeleri sayesinde güneş ışığında bile yüksek çözünürlükte net bir görüntü verebilirler. Led ekranlar açık hava koşullarına uygun malzemelerle IP65, IP66, ve IP67 koruma sınıfları ile üretilirler. Geniş bir kullanım alanı imkanı sunan dış mekan led ekranlar genellikle, caddeler, sokaklar, meydanlar, havaalanları, konser alanları, parklar, özel kurumlar, eğlence mekânları, açık hava aktivitelerinin yapıldığı alanlar, binaların dış cepheleri ve reklam tabelalarında kullanılmaktadır.

Dış mekan (outdoor) led ekranlar, hem ışık şiddetleri hem de görüntü kaliteleri yüksek olan led ekranlardır. Bu özellikleri sayesinde dış mekan (outdoor) led ekranları çok uzak mesafeden izleseniz bile net bir görüntü elde edebilirsiniz. . Dış mekan led ekran seçiminizi yaparken uzak mesafeden net bir görüntü elde etmek istiyorsanız, yenileme hızı yüksek bir dış mekan (outdoor) led ekran tercih etmelisiniz.

Dış mekan (outdoor) led ekranınızdan net bir görüntü kalitesi elde etmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli teknik özelliklerden bir tanesi de led piksel aralığıdır. Led piksel aralığını belirlerken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan bir tanesi led ekranın izleneceği minimum mesafenin tespit edilmesidir. Konuyu netleştirmek adına bir örnek verecek olursak, dış mekanınıza koymak istediğiniz led ekran minimum 5 metre mesafeden izlenecek ise P5 led ekran koymanız sizin için hem görüntü kalitesi hem de maliyet açısından en ideal seçim olacaktır. Firma imajı ya da daha farklı sebeplerle mekanınızda daha kaliteli bir görüntü istediğiniz taktirde, led piksel sayısı daha fazla olan P4 veya P3 gibi bir led ekranda koyabilirsiniz. Led panelde, piksel aralığı azaldıkça piksel sayısı artacaktır. Dolayısıyla daha yakından net bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu sebeple minimum izleme mesafesini tespit ederek piksel aralığınızı yani led modülünüzü belirlemeniz gerekmektedir. Dış mekan (outdoor) led ekranlarda genellikle P3, P4, P5, P6 ve P10 piksel aralıklı led ekranlar tercih edilmektedir.

Dış mekan (outdoor) led ekranlarda kullanılan tüm ürün özelliklerin açık hava şartlarına uyumlu olmasına gerekmektedir. Led Modül, trafo, alıcı (receiver) ve gönderici (sender) kartlar gibi bütün malzemeler açık hava koşullarına uygun IP derecelerinde olmalıdır.

Dış mekan (indoor) led ekranlar, düz zeminlerde uygulandığı gibi düz olmayan zeminlerde de uygulanabilmektedir. Led ekran koymak istediğiniz alan oval ya da yuvarlak ise, alanınıza özel curved (flexible) led modüller kullanarak, yerinize özel kasa ile istediğiniz görüntü kalitesini elde edebilirsiniz.

Forza Dizayn led ekran çeşitleri 2 sene garantili olup ekran kasalarımız ise 10 yıl garantilidir. Garanti süresini uzatmak için farklı garanti paketlerimiz de bulunmaktadır.

Sizin için en ideal iç mekan (indoor) led ekranı belirlemek için Forza Dizayn’ın uzman kadrosundan destek isteyebilirsiniz.

 

Hakkımızda

Mesaj Gönderin

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.