Kiosk

Kiosk Nedir?

Genellikle bir dokunmatik ekran ve bu ekranın yönetilmesini sağlayan bir bilgisayar sisteminden oluşan yapılara kiosk denir. Kiosklar çoğunlukla zarar görmemesi ve estetik görünümü açısından özel tasarımlı bir kasa içinde sergilenir.

Kiosklar son kullanıcı ile teması, etkileşimi çok yüksek ekranlardır. Bu sebeple görsel olarak sunulan çoğu içerik gibi sunduğu bilgiler etkileyici ve geri dönüşü yüksektir. Yapılan bir araştırmaya göre alışveriş merkezleri içerisinde bulunan kiosklar sayesinde mağazaların yeri daha kolay bulunmakta ve daha yüksek müşteri girişi olmaktadır.

Kiosk Ekran Özellikleri Nelerdir?

Kiosklar kendi stantlarında kullanılabildiği gibi duvara monte olarak da kullanılabilmektedir.

Kiosklar yalnızca yönlendirme ve bilgilendirme amaçlı değil aynı zamanda sinema, sergi, tiyatro ve banka gibi yerlerde fiş, kupon ya da bilet gibi basılı çıktı verebilmektedir. Bunun için kiosk’un kasası içerisine alınacak çıktıya uygun bir yazıcı yerleştirilir.

Bunlar dışında kart ve barkod okuyucu da yerleştirilebilmektedir. Kart okuyucu ile kullanıcı veri girişlerini kartını okutarak gerçekleştirebilmektedir. Barkod okuyucu sayesinde ise, günlük hayatımızda en çok karşılaştığımız üzere; havaalanlarında ya da sinemalarda bulunan bilet üzerindeki barkodu okuyarak girişe olanak tanıyan sistem devreye girmektedir.

Kiosk Ekran Çeşitleri Nelerdir, Nerelerde Kullanılır?

Kiosklar özellikle bilgilendirme ve yönlendirme amaçlı kullanılmaktadır. En sık rastladığımız yerler ise alışveriş merkezleridir. Son dönemlerde borç sorgulamak, fatura ödemek, belge almak amaçlı da kullanılmaya başlanmıştır.

Aktif olarak kullanılan alanların başında ise kamu ve özel kuruluşlar, belediye binaları, sinema, tiyatro ve konser alanları, havaalanları, müzeler, fuarlar, sağlık kuruluşları, restoranlar gelmektedir.

 

Garanti Koşulları

Kullanımınıza uygun olarak belirlenen tüm kiosk seçeneklerimize 2 yıl, ekran kasalarımıza ise 10 yıl garanti hizmeti sunmaktayız.

İhtiyacınıza uygun çözümü bulmak, kiosk modelleri ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve destek alabilirsiniz.

 

Hakkımızda

Mesaj Gönderin

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.